Data premiery

11/03/2020

Wydawnictwo

Fabryka Słów

Liczba wydanych tomów

3

Cykl "SybirPunk" - trylogia bandycko-kryminalna, opisująca losy i perypetie Saszki „Chudego” Chudowca

Przyszłość – sterylnie czyste miasta, uporządkowane społeczeństwa i służąca ludzkości zaawansowana technologia. No nie, sorry, ale nie.

Przyszłość to NeoSybirsk: rozpadająca się, sklecona na sznurek i szmatę cywilizacja pokryta węglowym pyłem. Cuchnące zaułki, w których można stracić życie za butelkę wody. Syntetyczne jedzenie, trujące powietrze i ludzie tak napakowani cybernetyką, że właściwie nie wiadomo czy jeszcze są ludźmi.

Kipiąca od syntadrenaliny, napakowana sterydami, pełna akcji trylogia kryminalno-bandycka osadzona w dystopijnej, cybersłowiańskiej przyszłości. Wzięta z życia, oparta na (niemalże) autentycznych wydarzeniach i postaciach historia człowieka od spraw różnych – Saszki „Chudego” Chudowca, byłego żołnierze Legii Cudzoziemskiej, obecnie bezrobotnego prywatnego detektywa i załatwiacza spraw różnych. Odstawiony na bocznicę, aby pozwolić przejechać niekończącemu się ekspresowi ku lepszej przyszłości wszystkich innych, tylko nie jego; wyrzucony na mieliznę życia przez sztormy zawirowań historycznych; coraz bardziej czujący, że najlepsze lata, jeśli jeszcze nie przeciekły mu przez palce, to zaraz to zrobią – Chudy podejmuje ostatnią, desperacką próbę wyrwania się z marazmu szarej codzienności.

Widząc przypadkowe, nieproste zlecenie od ekscentrycznego oligarchy jako szansę, która może się nie powtórzyć (i nie powtórzy na pewno), nasz bohater rzuca się głową naprzód w wir wydarzeń, których nie jest w stanie nawet do końca objąć. Czy zachłyśnie się nadmiarem informacji i utonie, walcząc przeciwko prądowi wydarzeń – czy może raczej spróbuje wbrew naturze odludka sprzymierzyć się z innymi, zaskakująco dla niego samego uważającymi go nie tylko za sojusznika, towarzysza broni czy przyjaciela, ale czasem za kogoś więcej? Tempo wydarzeń przyspiesza nieustająco, Chudy dwoi się i troi, a syntadrenalina płynie coraz szerszą strugą.

 

Zapnij pasy, bo to nadchodzi bohater, o jakiego nikt nie prosił – ale na jakiego z pewnością każdy zasługuje!

Recenzje