| książki

wybrane utwory

Moje największe uzależnienie, doskonały suplement rzeczywistości i najbardziej niesamowity sposób spędzania tego, co podobno nazywa się „czasem wolnym”, ale jakoś nigdy nie udało mi się tego znaleźć.

Thriller psychologiczny Michała Gołkowskiego "Moskal"

Moskal

Data premiery: 17/08/2016

Poznaj historię wzlotu i upadku jednego człowieka, wznoszącego się ku czarnemu słońcu na płonących skrzydłach ambicji. Wyrusz w podróż, która zabierze Cię w najmroczniejsze zakamarki duszy człowieka, gotowego poświęcić dla osiągnięcia swojego celu wszystko i wszystkich. Zobacz, jak na ruinach komunizmu, pośród wielonarodowościowego gwaru stadionowych bazarów i w zaciszu viproomów pierwszych klubów nocnych wyrasta fortuna, zdolna złamać duszę.

Michał Gołkowski - Spiżowy Gniew

Siedmioksiąg
grzechu

Data premiery: 14/03/2018

Epicka saga historyczno-fantastyczna. Jej początki giną w na poły fantastyczno-mitologicznej epoce brązu, przez Egipt predynastyczny, trzęsawiska pogańskiej Słowiańszczyzny i aż ku murom Konstantynopola, śledząc losy Zahreda – człowieka czy to przeklętego, czy nagrodzonego ongiś przez bogów darem życia wiecznego, którego jedynym celem istnienia jest teraz odnalezienie tych, którzy skazali go na ten los… I bądź przebłaganie, bądź to zmuszenie siłą, aby zabrali z powrotem swój zatruty dar.

Powieści osadzone w świecie gry wideo S.T.A.L.K.E.R.

S.T.A.L.K.E.R.

Data premiery: 26/04/2013

Uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a oczami Polaka – stara mleczarnia, martwy cieć, zapomniany kalendarz i wieża w środku lasu. Wchodzisz w to? Zresztą, już jesteś. Wszyscy jesteśmy – stalkerami. Dziećmi Sarkofagu. Tutaj wrogiem jest zło, które może czaić się tuż obok, za naszymi plecami. Może przyjmować różne postaci, imiona i kształty; jednak najstraszniejszym, co możemy spotkać w Zonie – jest człowiek. Wstaje nowy dzień. Czy przeżyjesz go – całym sobą?

Sybir Punk vol. 1 - Michał Gołkowski

SybirPunk

Data premiery: 11/03/2020

Kipiąca od syntadrenaliny, jest to pełna akcji i steroidów trylogia kryminalno-bandycka osadzona w dystopijnej, cyber-słowiańskiej przyszłości. Zaczerpnięta z prawdziwego życia, oparta na autentycznych wydarzeniach i osobach – oto historia Sashy „Chudego” Khudova, byłego żołnierza francuskiej Legii Cudzoziemskiej, obecnie bezrobotnego prywatnego detektywa i zbieracza wszelkiego rodzaju brudnych interesów. Odsunięty na bok, aby pociąg ekspresowy pędzącej przyszłości go minął, Skinny Sash został odrzucony na bok i pozostawiony w zastoju historii.

Cykl Stalowe Szczury

Stalowe Szczury

Data premiery: 23/01/2015

Wielotomowy cykl powieści z frontu oraz zaplecza alternatywnej Wielkiej Wojny, która nie kończy się  w 1918 roku. Dotychczas napisane i wydane tomy dają pełny wachlarz gatunków – od ponurej kroniki okopowej, przez opowieść o podniebnych pojedynkach w ogniu chwały, romans detektywistyczno-szpiegowski, aż po radosną, paszkwilową burleskę i ponurą powieść grozy.

Cykl o Ezekielu Siódmym - Komornik

Komornik

Data premiery: 26/04/2013

Nadchodzi Koniec. Ale taki w cholerę prawdziwy, biblijny. Ziemia zatrzymuje się, gwiazdy spadają, woda zamienia się w krew. Umarli wstają z grobów, otwiera się otchłań. Państwa upadają, brat powstaje przeciw bratu, a dzieci podnoszą rękę na rodziców. Widać, że lada chwila świat spłonie. Tylko że coś w systemie nie zaskoczyło…